Raciborski graficiarz zatrzymany. Straty na ponad 100 tysięcy złotych

Zatrzymany usłyszał 57 zarzutów

Katarzyna Kulyk

9 marca 2023

Dzięki działaniom raciborskiej policji, postępowanie wobec 32-letniemu wandalowi, który zdewastował szereg budynków malując je sprayem graffiti, zostało zakończone. Straty jakie spowodował zostały wstępnie oszacowane na prawie 100 tysięcy złotych.

Marzec przyniósł raciborskiej policji z Wydziału Kryminalnego dużo szczęścia, to właśnie na początku tego miesiąca zakończyło się postępowanie w sprawie szeregu zniszczeń elewacji bloków, garaży oraz obiektów użyteczności publicznej, a nawet płotu kościoła, do których doszło na terenie miasta Racibórz.

- Przestępczy proceder trwał od czerwca 2019 do września 2022 roku. Poszkodowane zostały różne instytucje i osoby prywatne. Wandal, malując sprayem graffiti na różnych obiektach, spowodował straty na kwotę blisko 100 tysięcy złotych. - informuje policja

Funkcjonariusze policji po otrzymaniu zgłoszenia, dogłębnie przyjrzeli się sprawie. Dzięki ich zaangażowaniu ustalono, że w całą sprawę zamieszany jest 32-letni mieszkaniec Raciborza. Mężczyźnie przedstawiono 57 zarzutów, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Policja 5e5992
Lokalne 6 marca 2023

Policjant z Gliwic w czasie wolnym od służby zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę. Mężczyzna mi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3