Pszczyńska Komunikacja Gminna będzie darmowa

Whats App Image 2024 01 30 at 12 31 40

Redakcja

31 stycznia, 2024

Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny poinformował, że od 1 lipca Pszczyńska Komunikacja Gminna będzie darmowa. Przetarg wyłoni przewoźnika do realizacji bezpłatnych usług. 

Urząd Miejski w Pszczynie rozpisał przetarg na wyłonienie przewoźnika, który od 1 lipca 2024 roku ma zrealizować darmowe przejazdy w ramach Pszczyńskiej Komunikacji Gminnej. 

- Po wielu analizach podjęliśmy decyzję, aby nie pobierać opłat za przejazdy autobusami należącymi do Pszczyńskiej Komunikacji Gminnej. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej mieszkańców rezygnowało z własnych samochodów decydując się na transport publiczny - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Na ten moment komunikacja gminna w Pszczynie to pięć linii, które łączą pszczyńskie sołectwa z centrum miasta oraz umożliwiają komunikację między osiedlami.

- W 2023 roku zakupiono ponad 155 tys. biletów jednorazowych oraz 2292 biletów miesięcznych - dodaje burmistrz Dariusz Skrobol. Statystyka nie uwzględnia kobiet po 60 roku życia oraz mężczyzn po 65 roku życia, którzy mogą korzystać z przejazdów nieodpłatnie. Do tej pory za darmo PKG mogli jeździć również dzieci do 4 roku życia, osoby niepełnosprawne, czy Honorowi Dawcy Krwi.

fot. UM Pszczyna

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3