Pszczyna wyróżniona za komunikację na rzecz wsparcia Ukrainy

PR Wings

Redakcja

20 września, 2022

W ubiegłym tygodniu gmina Pszczyna otrzymała prestiżowe wyróżnienie PR Wings w kategorii "Komunikacja na rzecz wsparcia Ukrainy”.

PR Wings to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w Polsce w dziedzinie komunikacji. Wręczana jest podczas Kongresu Profesjonalistów Public Relations, wydarzenia, w którym udział biorą specjaliści z branży, dziennikarze, przedstawiciele renomowanych wyższych uczelni oraz wielu firm, w tym wielkich międzynarodowych korporacji.

Pszczyna została wyróżniona w kategorii specjalnej „Komunikacja na rzecz wsparcia Ukrainy” za projekt „Solidarni z Ukrainą - Solidarni z Buczą”, czyli za działania, które są podejmowane od wielu miesięcy, a rozpoczęły się jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie, ale w obliczu zagrożenia konfliktem.

Od kiedy tylko pojawiła się groźba wojny byliśmy w stałym kontakcie z naszym przyjaciółmi z Buczy. W niezwykle trudnej i napiętej sytuacji partnerstwo naszych miast nie mogło sprowadzać się tylko do wymiany kulturalnej, społecznej czy sportowej. Partnerstwo to przyjaźń, a ta wymaga natychmiastowej reakcji na problemy drugiej strony - wspomina pierwsze dni wojny burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

W działania na rzecz pomocy Ukrainie włączyło się w Pszczynie wiele osób. Organizowano zbiórki dla osób, które znalazły schronienie w gminie i przygotowywano transporty do placówek medycznych, podkijowskich miejscowości, organizacji zajmujących się niesieniem pomocy dla uchodźców. Równocześnie prowadzona była analiza potrzeb na Ukrainie.

O działaniach Pszczyny opublikowanych zostało kilkaset materiałów zarówno w mediach lokalnych i regionalnych, jak i w ogólnopolskich. Za ich pośrednictwem i  własnych kanałów informacja o pomocy organizowanej przez społeczność Pszczyny i regionu wykroczyła poza granice Polski. Trafiła do Australii, Arabii Saudyjskiej, Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, a nawet Mauritiusu. Osoby z tych państw zwracały się do Pszczyny z propozycją wsparcia działań.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które dotychczas zaangażowały się w pomoc Ukrainie i Buczy, wszystkim pszczynianom za wsparcie materialne, organizacyjne i lokalowe. Dziękuję za inicjatywy osób indywidualnych, ale również od zaangażowanych przedsiębiorców. Idea niesienia pomocy połączyła nas w działaniu. Jestem dumny, że aktywność mieszkańców została dostrzeżona, ale przede wszystkim wspomogła potrzebujących - dodaje burmistrz Dariusz Skrobol.

W imieniu gminy Pszczyna wyróżnienie odebrał zespół Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Pszczynie - Piotr Łapa i Oskar Piecuch. Pszczyna była jedynym samorządem wśród finalistów.

Źródło: UM Pszczyna

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 66.1µg/m3 PM2.5: 59.4µg/m3