Płatny parking w Strefie Kultury w Katowicach. 10 złotych za godzinę

IMG 20220920 123314
Kastelik

Szymon Kastelik

20 września, 2022

Parking w Strefie Kultury znów jest płatny. Wcześniej była to jedyna tak duża przestrzeń w Katowicach, na której bez opłat można było zaparkować kilkaset samochodów.

Miasto Katowice było gotowe na pobieranie płatności za trzy parkingi w Strefie Kultury (pomiędzy ul. Olimpijską a Muzeum Śląskim) już kilka miesięcy temu, ale praktycznie od 16 maja do 15 września miejsca parkingowe były niedostępne z powodu organizowanych różnych wydarzeń (MŚ w siatkówce, WUF 11, Targi EXPO, Rajd Śląska, Tauron Nowa Muzyka). Miasto przywróciło płatne parkowanie od 19 września. 

Parkingi w Strefie Kultury są płatne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-17:00. Za postój nie zapłacimy w weekendy i dni ustawowo wolne. Cena za jedną godzinę parkowania to aż 10 złotych (dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca 5 złotych za godzinę). 

Tym samym parkowanie w Strefie Kultury jest prawie najdroższe w regionie i spokojnie można porównać je z parkingiem np. przy lotnisku w Pyrzowicach. - Nie wiedziałam, że jest płatne. Przyjechałam z Sosnowca na badania. No trudno zapłacę - mówi jedna z mieszkanek Sosnowca, którą spotkaliśmy na parkingu. 

20 września godzinie 12:00 na terenie Stefy Kultury było mnóstwo wolnego miejsca. Kierowcy, którzy przyjechali w samym środku dnia roboczego, mogli spokojnie zaparkować.

To nie koniec zmian w Strefie Kultury. Miasto Katowice planuje budowę wielopoziomowego parkingu, który ma pomieścić ponad 1000 pojazdów. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3