Pseudokibic zatrzymany za pobicie i burdy stadionowe

40 727778

Redakcja

7 października, 2022

Kryminalni z Chorzowa zatrzymali pseudokibica, który we wrześniu br. napadł i dotkliwie pobił innego mieszkańca miasta. Jak się dodatkowo okazało, zatrzymany brał również udział w burdach podczas derbowego meczu na stadionie chorzowskiego Ruchu.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu ustalili i namierzyli sprawcę dotkliwego pobicia mężczyzny, do którego doszło we wrześniu bieżącego roku na ulicy Wolności.

Z ustaleń wynikało, że sprawca bez żadnego powodu, na głównej ulicy miasta zaatakował i dotkliwie pobił nieznanego mu mężczyznę, który z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Już po kilku dniach, stróże prawa wytypowali i zatrzymali potencjalnego sprawcę tego przestępstwa.

Dalsza współpraca z policjantami ze specjalnej grupy do walki z przestępczością stadionową pozwoliła na wytypowanie tego samego mężczyzny do udziału w burdach stadionowych, zaistniałych podczas meczu derbowego pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze. Zatrzymany mężczyzna jest związany ze środowiskiem pseudokibiców chorzowskiej drużyny.”

podała kmp w chorzowie.

W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw, został objęty policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Warto przypomnieć, że jest to już kolejny zidentyfikowany i zatrzymany przez Policję pseudokibic, który brał udział w zajściach podczas derbowego meczu.

 

Źródło: KMP w Chorzowie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 29.4µg/m3