Przyszedł wybrać pierścionek zaręczynowy. Ukradł całą tacę

66 720617

Redakcja

17 sierpnia, 2022

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 42-latek, który dopuścił się zuchwałej kradzieży na terenie Żor. Mężczyzna skradł ze sklepu jubilerskiego złote pierścionki o wartości około 35 tysięcy złotych.

Do kradzieży doszło w miniony piątek, kilka chwil przed zamknięciem sklepu na osiedlu Sikorskiego w Żorach. Mężczyzna, pod pretekstem zakupu pierścionka zaręczynowego dla narzeczonej, wszedł do jubilera.

Kiedy ekspedientka zaprezentowała pierścionki na ladzie, sprawca wyrwał jej z rąk całą tacę ze złotymi pierścionkami i wybiegł ze sklepu.

Od chwili w której mundurowi otrzymali rysopis, rozpoczęli poszukiwania. Już na drugi dzień zauważyli mężczyznę przypominającego rysopisem sprawcę kradzieży. Okazało się, że zatrzymany 42-latek rzeczywiście dzień wcześniej zrabował biżuterię i właśnie planował opuszczenie miasta.

Mężczyzna ten był już wcześniej notowany. Teraz, zamiast zaplanowanego wyjazdu, decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 

Źródło: KMP w Żorach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.6µg/m3 PM2.5: 17.6µg/m3