Przewozili nielegalnie odpady medyczne na Śląsk

Pexels photo 3181029

Redakcja

23 lipca, 2022

Inspektorzy z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska wraz z wojewódzkimi inspekcjami ze Śląska oraz Mazowsza zatrzymali nielegalny transport odpadów. Jak ustalono odpady zabierano z mazowieckich szpitali, mielono w specjalnej mielące przemysłowej i dalej przewożono na Śląsk.

Głównemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska udało się udaremnić nielegalny transport odpadów medycznych do naszego województwa. Taką praktykę stosowała jedna z firm zajmującą się przewozem odpadów medycznych. Wszystko zaczęło się od informacji o nielegalnym składowaniu odpadów. Nieprawny proceder miał trwać już kilka lat i nasilić się w czasie pandemii koronawirusa w Polsce. Odpady miały być przywożone ze szpitali, mielone następnie w specjalnej mielarce przemysłowej i przewożone dalej na Śląsk.

Inspektorzy z Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej wspólnie z kolegami z WIOŚ Katowice i Warszawy przeprowadzili  kontrolę ustalonego miejsca. Przy okazji inspektorzy skontrolowali także ciężarówkę z opadami, która jak się okazało, wiozła ładunek dwa razy większy niż to było napisane w tracie przewozów. Samochód nie posiadał także obowiązkowej tabliczki, a firma do której przyjechał nie miała prawa przyjmować tego typu odpadów.

Sprawę bada teraz policja oraz sanepid. Poddano także próbki odpadów, które przeanalizuje Centralne Labolatoria Badawcze GIOŚ. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3