Jarosław Kaczyński obiecuje: Zapewniam, że węgla wystarczy

Jakcz

Redakcja

23 lipca 2022

Jarosław Kaczyński podtrzymuje narrację rządu Morawieckiego i twierdzi, że węgla na zimę nie zabraknie. Obiecał również, że nasz kraj kupił wystarczającą ilość "czarnego złota".

Jarosław Kaczyński w sobotę zawitał do miasta Kórnik (województwo wielkopolskie). Jednak poruszył temat bardzo ważny dla województwa śląskiego i całej Polski. Chodzi oczywiście o węgiel. Przypomnijmy, że rząd po kilku miesiącach przyznał w końcu, że brakuje "czarnego złota" w Polsce. Węglokoks i PGE mają zakupić do końca sierpnia 4,5 mln ton. Mateusz Morawiecki zapowiedział w Sejmie zwiększenie wydobycia w polskich kopalniach, chociaż jest to sprzeczne z zapisami umowy społecznej, która trafiła do Komisji Europejskiej.

Ponadto Sejm przyjął projekt ustawy o jednorazowej dopłacie do zakupu węgla w wysokości 3 tysięcy złotych. Przeciwnicy tego pomysłu uważają, że nie uratuje to gospodarstw domowych, ponieważ węgla brakuje i będzie jeszcze droższy. Silesia24 opisała również inny problem: coraz droższy dowóz zakupionego surowca. Ceny sięgają nawet 2 tysięcy złotych.

- Zakup węgla nie jest prosty, ale Spółki działają i węgiel jest kupowany w dużych ilościach. Mamy zakupione 6,5 mln ton - powiedział w sobotę, 23 lipca Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS przyznał, że rząd ma "wąskie gardło" z zakupem węgla, bo jest problem z portami. Stwierdził, że wyprzedała je PO. - Nikt nie będzie siedział w zimnym mieszkaniu, węgiel będzie. Dajemy dopłaty i będziemy robić wszystko, aby ceny były niższe - obiecał Kaczyński.

Według Jarosława Kaczyńskiego węgla nie braknie - Zapewniam, że węgla wystarczy - powiedział w Kórniku. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.6µg/m3 PM2.5: 18.2µg/m3