Przebudowa ulicy Północnej w Jastrzębiu-Zdroju. Prace potrwają 4 miesiące

Jhgdfb

Redakcja

23 lipca, 2022

Na początku sierpnia rozpocznie się przebudowa ulicy Północnej w Jastrzębiu-Zdroju. Zmodernizowany zostanie cały odcinek między budynkiem prokuratury a ulicą Grodzką.

Mieszkańców Jastrzębia-Zdroju czekają chwilowe utrudnienia na drodze. W końcu przebudowana zostaniem bowiem "połatana" droga na ul. Północnej. Prace mają się zakończyć na początku grudnia tego roku. Do tego czasu pas drogi pomiędzy budynkiem prokuratury a ulicą Grodzą będzie częściowo wyłączony z ruchu. 

Jak informuje Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój,  na ulicy Północnej zostanie wymieniona "połatana" nawierzchnia asfaltowa na powierzchni 4650 metrów kwadratowych. Dodatkowo zmodernizowany także zostanie chodnik z kostki brukowej i nawierzchnia ścieżki rowerowej z asfaltobetonu. Położone zostaną także nowe krawężniki i wymienione oświetlenie uliczne. Na remontowanym odcinku stanie 15 słupów z oprawami.

Prace nad wyglądem i bezpieczeństwem ulicy Północnej potrwają około 4 miesięcy, a ich koszt wyniesie maksymalnie 1 711 510,90 zł.

 

Źródło: UM Jastrzębie-Zdrój

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3