Przerwy technologiczne na katowickich basenach. Sprawdź terminy zamknięcia basenów

Przerwy technologiczne na katowickich basenach

Redakcja

25 stycznia, 2023

Na katowickich basenach zaplanowano przerwy technologiczne. Baseny w różnych terminach będą zamknięte dla mieszkańców – w pierwszej kolejności Brynów, potem Burowiec i na końcu Zadole. Strefa sucha pozostanie cały czas otwarta.

Jak informuje Miasto, celem przerw technologicznych jest umycie i dezynfekcja niecek basenowych oraz zbiorników wyrównawczych, a także usunięcie wszystkich wad i usterek, których nie da się wykonać przy normalnym funkcjonowaniu basenu m.in. wymiana/uzupełnianie uszkodzonych silikonów i fug, itp. W trakcie przerwy wymieniane są również nieświecące lampy na hali basenowej.

Pierwszy wyłączony z użytkowania będzie Basen Brynów, którego zamknięcie przewidziano w terminie od 30 stycznia do 19 lutego. Basen Burowiec będzie nieczynny od 27 lutego do 19 marca, a Basen Zadole od 20 marca do 16 kwietnia.

- Terminy przerw technologicznych nie pokrywają się ze sobą i do dyspozycji gości każdorazowo zostaną dwa z trzech basenów. Przerwa na Brynowie zacznie się zaraz po feriach zimowych, więc uczniowie mogą w pełni korzystać z atrakcji wszystkich obiektów w czasie wolnym od szkoły. Infrastruktura sportowa części suchej pozostanie do dyspozycji klientów w trakcie trwania przerw – mówi Tomasz Szpyrka, Dyrektor ds. Eksploatacji i Sprzedaży Usług Basenowych Katowickich Wodociągów S.A.

Samo spuszczanie wody potrwa kilka dni, podobnie napełnianie – na każdym obiekcie trzeba wymienić ok. 1000 m³ wody. 

- Firma, która wybudowała obiekty musi wykonać naprawy gwarancyjne – usunąć usterki i wady, co jest niemożliwe podczas standardowego funkcjonowania basenów. Gruntowna dezynfekcja niecek, szatni czy natrysków jest konieczna raz w roku, by dochować wysokich standardów świadczonych przez nas usług. Wynika to ze stosowania się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego – dodaje Tomasz Szpyrka.

Terminy pokrywają się z datami oddania obiektów do użytku. W przypadku nowo otwartych obiektów, pierwszą przerwę planuje się po sześciu miesiącach. Dlatego otwarte we wrześniu Zadole, będzie nieczynne od 20 marca. To niezbędne procedury zapewnianiające odpowiednie warunki sanitarno-epidemiologiczne.

powiązane artykuły:

sauny w katowicach
Wiadomości 17 grudnia, 2022

Aromat kadzideł i żywicy przy dźwiękach tybetańskich mis lub pianina? A może świeżo zmielonych kl

Milionowy klient odwiedzil katowickie baseny fot 3
Lokalne 27 października, 2022

Katowickie baseny cieszą sporym zainteresowaniem klientów. Dowodem na to jest fakt odwiedzin jednego

MO Si R Katowice zorganizowa AA tak AA1 4e pierwsze w historii badania satysfakcji klienta Fot KAW
Lokalne 26 sierpnia, 2022

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podsumowuje tegoroczny sezon na otwartych kąpieliskach i wodnych

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 46.1µg/m3 PM2.5: 36.8µg/m3