Milionowy klient katowickich basenów

Milionowy klient odwiedzil katowickie baseny fot 3

Redakcja

27 października 2022

Katowickie baseny cieszą sporym zainteresowaniem klientów. Dowodem na to jest fakt odwiedzin jednego z nich przez milionowego klienta.

Baseny od początku cieszyły się wielką popularnością wśród mieszkańców Katowic oraz okolicznych miast. W ciągu dwóch lat wszystkie trzy baseny odnotowały 1 mln wejść.

Najwięcej klientów upodobało sobie Basen Brynów, który od momentu uruchomienia odnotował 535 tys. wejść. Na Burowcu w okresie od otwarcia pojawiło się ponad 439 tys. klientów, a na Zadolu w ciągu zaledwie miesiąca około 26 tys.  klientów.

Baseny nie służą jedynie aktywnemu wypoczynkowi osób płacących za wstęp, ale odbywają się na nich także zajęcia nauki pływania. Katowicki program „Jak ryba w wodzie” zakłada, że każdy uczeń trzeciej klasy nauczy się pływać. Od początku roku szkolnego ponad 2100 dzieci ze 103 klas, korzystając z trzech miejskich basenów oraz pływalni zlokalizowanych np. w Pałacu Młodzieży czy Miejskim Ośrodku Sportu, uczy się pływać. Dodatkowo na wszystkich trzech pływalniach działają prywatne szkoły pływania, na których zajęciach z wodą zapoznają się nawet niemowlaki.   

Co ważne, baseny posiadają również strefę suchą, która wyposażona jest na Brynowie w salę gimnastyczną i EMS, natomiast na Burowcu i Zadolu – halę sportową. Organizowane są tam zajęcia sportowe zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Np. w ostatni weekend na Zadolu w czasie IV Grand Prix Polski Weteranów w Katowicach  szpady skrzyżowali amatorzy szermierki z całej Europy. Halę sportową mogą także wynająć klienci indywidualni – np. pod gry zespołowe (tj. siatkówka, koszykówka, piłka nożna) lub np. badmintona. W tych obiektach każdy znajdzie coś dla siebie. 

Milionowy klient odwiedzil katowickie baseny fot 4

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 29.2µg/m3 PM2.5: 22.2µg/m3