Przenieś się w świat lat 20′ i 30′. Opera Śląska zaprasza na koncert "Powróćmy jak za dawnych lat"

IMG 9788

Redakcja

10 maja 2023

Koncert "Powróćmy jak za dawnych lat", który odbędzie się 27 maja (godz. 18:00) w Operze Śląskiej, przeniesie nas w świat lat 20′ i 30′ - pełnych elegancji, szyku i blichtru. Piękne stroje i muzyka tworzyły klimat niegdysiejszych kabaretów, rewii i operetek. 

Koncert "Powróćmy jak za dawnych lat" to ukłon w stronę melomanów zainteresowanych bogatą i różnorodną twórczością najpiękniejszego okresu w historii polskiej muzyki. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną utwory, do których nasi dziadkowie tańczyli charlestona i fokstrota. Usłyszymy m.in. „Uliczkę znam w Barcelonie", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Już nigdy" czy "To ostatnia niedziela". W opracowaniach przygotowanych przez solistów i orkiestrę Opery Śląskiej pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza zabrzmi też wyjątkowy repertuar operetkowy.

Przepełnione miłością i pozytywną energią utwory przypomną znaczenie najważniejszych wartości, ukazując piękno i szlachetność w swojej odsłonie. Wystąpią: Anna Borucka, Marta Huptas, Maciej Komandera, Kamil Zdebel, Orkiestra Opery Śląskiej do dyrekcją Macieja Tomasiewicza

Prowadzenie: Regina Gowarzewska

Bilety dostępne TUTAJ

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3