Przemysław Czarnek liczy na współpracę ze środowiskiem akademickim

Csm Posel Czarnek bb33bb33df

Redakcja

23 października 2020

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wyraził w piątek nadzieję na dialog ze wspólnotą akademicką. Dodał, że jest dumny mogąc być jej częścią i zapewnił, że zrobi wszystko, by pomóc środowisku w trudnym czasie pandemii.

Krótki materiał wideo z wystąpieniem Czarnka, w którym nowy minister zwraca się ze słowami powitania do środowiska akademickiego, opublikowano w piątek po południu na stronie resortu nauki.

Jak powiedział minister, nowy rok akademicki to rok, "w którym wytężamy nasze siły i umysły, by rozwijać siebie, nowe pokolenia i całe społeczeństwo". "Jak nigdy wcześniej stajemy się teraz wspólnotą, która musi zmagać się i stawiać czoła nowemu problemowi, jakim jest pandemia koronawirusa" - dodał.

"Codziennie towarzyszy nam nieunikniony lęk o nas samych i o naszych bliskich. Mimo to dowiedliście Państwo, że macie w sobie siłę i upór do działania oraz przeciwstawiania się temu, co nas osłabia. W sposób niezwykły wykorzystujecie Państwo swoją wiedzę, umiejętności i możliwości techniczne do kontynuacji swojej pracy badawczej i dydaktycznej" 
przemysław czarnek

Dodał, że jest dumny, mogąc być częścią tej społeczności.

"Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc Państwu w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie wypracować grunt, na którym powstaną wspaniałe, przynoszące dobro owoce" - zadeklarował. "Jestem pełen nadziei na dialog między nami, który ułatwi współpracę i przyniesie korzyści nam wszystkim" - dodał.

Minister zaznaczył, że to właśnie akademicy mają wpływ na młode pokolenie, które "obserwując i słuchając, staje się przyszłością naszego narodu". "To, co w nich zaszczepicie, zostanie z nami w przyszłości" - podkreślił.

Czarnek życzył w nowym roku akademickim całej wspólnocie akademickiej sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

"Życzę siły i odwagi w podejmowanych działaniach. Życzę Państwu owocnych poszukiwań naukowych oraz fascynujących odkryć. Studentom pragnę życzyć radości z poszerzania swojej wiedzy i fascynacji nauką, która otwiera nasze umysły i serca" - powiedział.(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.9µg/m3 PM2.5: 14.1µg/m3