Przed świętami Poczta Polska dostarczy przesyłki także w weekend

poczta polska doręcza przesylki w weekend

Redakcja

17 grudnia 2022

W okresie przedświątecznym kurierzy Poczty Polskiej doręczają przesyłki nie tylko w dni robocze. Mieszkańcy kilkunastu miast w kilku województwach mogą spodziewać się wizyty pocztowca także w sobotę.

Poczta Polska na bieżąco obsługuje dynamicznie wzrastający wolumen przesyłek, z których znaczną część stanowią prezenty i zamówienia ze sklepów internetowych. Aby paczki dotarły do adresatów na czas, czyli przed wigilijną „pierwszą gwiazdką”, kurierzy Spółki rozpoczęli doręczanie także w sobotę.

W najbliższą sobotę Klienci Poczty Polskiej mogą spodziewać się przesyłek na terenie i z okolic: Białegostoku, Radomia, Poznania, Kalisza, Ostrowa Wlkp., Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp., Krakowa, Bydgoszczy, Włocławka, Lublina, Radzynia Podlaskiego, Łodzi, Pruszcza Gdańskiego, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy, Ostrołęki, Ciechanowa, Siedlec, Płocka, Wrocławia i Zabrza.

− Doręczanie przesyłek, w których znajduje się wiele świątecznych prezentów, to szczególnie odpowiedzialne zadanie. Boże Narodzenie jest dla nas okresem wzmożonej pracy, do którego jednak przygotowywaliśmy się od paru miesięcy. Uruchomiliśmy dodatkową akcję rekrutacyjną, a aktualnie rozszerzamy listę miejscowości obsługiwanych przez naszych kurierów w soboty i niedziele. Sprawna obsługa wyczekiwanych przesyłek to dla nas priorytet – informuje Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

W zależności od bieżących potrzeb planowane jest doręczanie przesyłek w soboty (a nawet w niedzielę na terenie Warszawy) oraz 24 grudnia na terenie innych miast Polski.

Poczta Polska przypomina, że przesyłki można odebrać także w wybranych punktach odbioru na terenie całego kraju. Od 9 grudnia br. możliwe jest także nadanie paczki Pocztex w sklepach sieci Żabka.

powiązane artykuły:

Wiadomości 17 maja 2022

Od 16 maja 2022 r., Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listo

Poczta ochrania pkp
Wiadomości 7 kwietnia 2022

Poczta Polska to nie tylko dostarczanie listów, paczek oraz prowadzenie lokali usługowo-handlowych.

1190 670 Ukraina paczka 20 kg
Wiadomości 1 kwietnia 2022

Od dzisiaj Poczta Polska umożliwia bezpłatne nadanie paczek EMS o masie do 20 kg do adresatów w Ukra

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3