Przed dworcem w Chebziu po nowemu. Kiedy powrót komunikacji autobusowej?

Dworzec chebzie

Redakcja

22 października, 2023

Zakończyła się modernizacja układu drogowego w rejonie dworca w Rudzie Śląskiej - Chebziu, gdzie powstały nowe nawierzchnie jezdni i chodników oraz nowe zatoki autobusowe, a przed samym budynkiem dworca utworzono miejsca parkingowe typu „kiss & ride”. W ramach inwestycji przebudowano także kanalizację deszczową oraz zainstalowano nowe oświetlenie uliczne.

Koszt realizacji całości inwestycji wyniósł 2,5 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel ponad 1,1 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Zakończona inwestycja powinna poprawić komfort dojazdu oraz dojścia do budynku dworca. Rozebrano nieużywane od lat pomieszczenia magazynowo-gospodarcze znajdujące się za budynkiem dworca i umożliwiono na powstałej w ten sposób przestrzeni tymczasowe parkowanie – podkreśla prezydent Michał Pierończyk. – Docelowo w tym miejscu także powstanie parking - zapowiada.

Główne prace polegały na przebudowie terenu znajdującego się bezpośrednio przed dworcem. Została tam wykonana nowa konstrukcja podbudowy jezdni i chodników oraz częściowo nawierzchnia terenu. W dogodnych miejscach wydzielono zatoki autobusowe. Ponadto ułożono nową nawierzchnię asfaltową oraz z kostki betonowej. Zbudowano nowe oświetlenie uliczne, na które składa się 29 opraw LED na 26 słupach aluminiowych. Natomiast przed budynkiem dworca powstały dwa miejsca parkingowe typu „kiss & ride” oraz jedno miejsce dla osób z niepełnosprawnościami. Od skrzyżowania ul. Dworcowej i Przedtorze do ul. Zabrzańskiej poprowadzony został ciąg pieszo-rowerowy wraz z odwodnieniem.

Od 23 października w rejon dworca w Chebziu nastąpi powrót komunikacji autobusowej. Chodzi o linie 118 i 147. W czasie przebudowy autobusy dojeżdżały jedynie do ul. Węglowej.

powiązane artykuły:

Remont wolnosci beeec517
Lokalne 17 października, 2023

W dniach 18-20 października br. nastąpi kolejna zmiana organizacji ruchu na ul. Wolności w Rudzie

Szyb franciszek 852d4988
Lokalne 12 października, 2023

Ruda Śląska ma otrzymać 40 mln zł w ramach rozstrzygnięcia 8. edycji Rządowego Funduszu Polski Ła

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 31.2µg/m3