Przechowywał prawie 6 tysięcy działek dilerskich. Częstochowianin trafił do aresztu

https://slaska.policja.gov.pl

Katarzyna Kulyk

27 stycznia, 2023

Kryminalni zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ponownie zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Tym razem zatrzymanym jest 42-latek z Częstochowy, który na wniosek prokuratora trafił wczoraj (26.01) do aresztu na 3 miesiące.

We wtorek 24 stycznia do częstochowskich kryminalnych dotarła informacja, że jeden z mieszkańców miasta jest posiadaczem znacznej ilości narkotyków. Policjanci ruszyli pod wskazany adres wraz z psem policyjnym o imieniu Abi, który od razu zaprowadził ich do budynku gospodarczego.

Jak się okazało mężczyzna przechowywał w jednej z szafek worki i pudełka wypełnione białym proszkiem oraz zielonym suszem. Wstępne badanie wykazało, że jest to metaamfetamina i marihuana.

-Policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 6 tysięcy działek dilerskich białego proszku oraz prawie 300 zielonego suszu. - informuje policja.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających w znacznej ilości i wraz z decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące. 42-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


powiązane artykuły:

fot. KMP w Częstochowie
Lokalne 23 stycznia, 2023

Abi - pies służbowy częstochowskiej policji pomógł znaleźć narkotyki. Suczka uczestniczyła w prze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.2µg/m3 PM2.5: 29.2µg/m3