Przebudowa węzła Giszowiec: zmiana organizacji ruchu w kierunku Tychów. Otwarcie przejścia podziemnego dla pieszych

Przebudowa wezla Giszowiec informacja prasowa Katowickich Inwestycji 02

Redakcja

2 czerwca 2022

Kolejne zmiany w organizacji ruchu. Planowany na sobotę drugi etap układania masy bitumicznej na odcinku DK86 zostanie przyspieszony i od godziny 20:00 w czwartek do ok. godz. 13:00 w piątek ruch w stronę Tychów będzie odbywał się jednym pasem jezdni zbiorczej. Z kolei 3 czerwca udostępnione zostanie udostępnione podziemne przejście dla pieszych w rejonie przystanków Giszowiec Osiedle.

Ruch w kierunku Tychów jednym pasem

Zgodnie z założonym harmonogramem, w sobotę, 4 czerwca wykonawca miał realizować drugi etap układania masy bitumicznej w rejonie kładki dla pieszych. Jednak ze względu na prognozowane załamanie pogody zmiana czasowej organizacji ruchu zostanie wprowadzona wcześniej.

W czwartek o godzinie 20:00 zostanie zamknięta jezdnia główna w stronę Tychów i ruch w tym kierunku będzie odbywał się jednym pasem jezdni zbiorczej. Zakończenie tych prac planowane jest w piątek ok. godziny 13:00.

Zmiany w przejściach podziemnych dla pieszych

W piątek, 3 czerwca wykonawca odda do dyspozycji mieszkańców podziemne przejście dla pieszych zlokalizowane w rejonie przystanków Giszowiec Osiedle, którym można przedostać się na drugą stronę ul. Pszczyńskiej, w kierunku stawu Janina. W miejscu trwają jeszcze prace budowlane, dlatego poszczególne elementy, m.in. pochylnia dla pieszych, będą oddawane do użytku stopniowo.

Jednocześnie wykonawca rozpocznie kolejny etap prac w przejściu podziemnym na wysokości JumpWorld, stąd też będzie ono tymczasowo wyłączone z użytkowania. Ponownie piesi będą mogli z niego skorzystać w lipcu.

Otwarcie węzła Kolista w połowie czerwca

Od 1 czerwca rozpoczęły się prace związane z układaniem masy bitumicznej na jezdniach wschodnich ulicy Pszczyńskiej. Następnie roboty bitumiczne  będą prowadzone na wyłączonych obecnie z ruchu odcinkach ulicy Kolistej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 20 czerwca otworzony zostanie węzeł Kolista. Został on 20 kwietnia czasowo zamknięty w obu kierunkach, w tym samym czasie otwarte zostały zjazdy z ul. Pszczyńskiej od strony centrum Katowic oraz od strony Tychów w kierunku Ligoty. Jednocześnie ruch odcinkiem ulicy Kolistej będzie umożliwiony wyłącznie od zjazdu na osiedle przy ul. Kolistej do nowo otwartego skrzyżowania.

Koniec inwestycji coraz bliżej

Obecnie stan zaawansowania przebudowy węzła Giszowiec wynosi ponad 90%.  Po 20 czerwca realizacja inwestycji skupiać się będzie na pracach wykończeniowych, a ruch na ulicy Pszczyńskiej będzie odbywał się dwoma pasami w każdym kierunku – po jednym pasie na jezdniach zbiorczych i po jednym pasie na jezdniach głównych. Tym samym najważniejsza inwestycja drogowa w Katowicach od czasu budowy tunelu pod Rondem im. Gen. Jerzego Ziętka zbliża się ku końcowi. 

Przebudowa wezla Giszowiec informacja prasowa Katowickich Inwestycji 01

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3