Dwie poszukiwane zatrzymane przy jednej kontroli w Jastrzębiu-Zdroju

45 709246

Redakcja

2 czerwca, 2022

Policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali 29-letnią mieszkankę Jastrzębia-Zdroju, poszukiwaną listem gończym. Jastrzębianka wskazała osobę, której chciała przekazać swój pojazd. Gdy policjanci sprawdzili 40-latkę, która miała odebrać samochód koleżanki, okazało się, że także jest poszukiwana.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godzinie 3.00, kiedy policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ulicy Katowickiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Kia. Za kierownicą pojazdu siedziała 29-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju. Po zweryfikowaniu jej danych personalnych okazało się, że jest ona poszukiwana listem gończym przez Prokuraturę Rejonową Katowice-Zachód.

Kobieta oświadczyła policjantom, że powiadomi o konieczności odebrania pojazdu swoją znajomą.
Kilka minut później na miejscu pojawiła się koleżanka zatrzymanej. Kobieta oświadczyła, że odbierze i zabezpieczy pojazd. Przed przekazaniem pojazdu policjanci sprawdzili 40-letnią jastrzębiankę. Wynik sprawdzenia zaskoczył mundurowych. Kobieta była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu-Śląskim.
Poszukiwane kobiety zostały zatrzymane przez policjantów i przewiezione do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a następnie przewiezione do Aresztu Śledczego w Katowicach.

 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3