W piątek protest rolników! Olbrzymie utrudnienia na drogach w województwie śląskim

Traktor

Redakcja

8 lutego, 2024

9 lutego rozpoczyna się strajk generalnych rolników. W ponad 200 miejscach w całej Polsce zablokują lub ograniczą płynność ruchu na ważnych drogach. Protesty odbędą się również w województwie śląskim. 

Strajk generalny to inicjatywa rolniczej Solidarności. Związkowcy sprzeciwiają się politycy unijnej dot. rolnictwa oraz napływu towarów z Ukrainy. Strajk generalny rozpocznie się od blokady ważnych dróg, najczęściej krajowych.

Protest rolników w województwie śląskim

W najbliższy piątek, 9 lipca mieszkańcy województwa śląskiego, a w szczególności kierowcy powinni spodziewać się olbrzymich utrudnień również w województwie śląskim. 

Jeden z większych protestów odbędzie się w Tychach.  W godzinach 11.00 - 15.00 będą manifestować na DK 44 - na odcinku Tychy - Bieruń oraz na DK 1 w kierunku Pszczyny. Zapowiedziano około 50 pojazdów, które nie będą blokować dróg, lecz kilkukrotnie przejadą pomiędzy Tychami i Bieruniem w olbrzymiej kolumnie pojazdu.

DK 44 wybrali też inni, który protestować zamierzają na odcinku pomiędzy Mikołowem a Gliwicami. W godzinach 10-14 również kilkadziesiąt ciągników rolniczych będzie poruszać się z małą prędkością pomiędzy Europą Centralną a skrzyżowaniem DK81 z DK44 w Mikołowie. 

Protest zaplanowano też na wiślance DK 81 w Pawłowicach. Olbrzymie utrudnienia również w powiecie kłobuckim. Protesty odbędą się w godzinach od 9:00 do 14:00 na DK 43 - odcinek pomiędzy miejscowościami Waleńczów, a Lgota oraz w godzinach od 10:00 do 13:00 na DW 494 - odcinek pomiędzy miejscowościami Przystajń, a Praszczyki.

Mieszkańcy powiatu zawierciańskiego, a w szczególności miejscowości Szczekocin powinni spodziewać się możliwych utrudnień na odcinku drogi krajowej nr 78. 

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  13 o

  katowice

  Cóż... Bywało lepiej.

  PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3