Protest Rolników i Myśliwych w Katowicach. Wyłączenie z ruchu części ulic

Protest Rolników i Myśliwych katowice

Redakcja

16 marca 2024

W związku z „Protestem Rolników i Myśliwych” w najbliższą środę 20 marca br. w godz. 5.00-19.00 w okolicach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego mogą wystąpić ograniczenia przejezdności pobliskimi drogami.

Ze zgłoszenia organizatorów „Protestu Rolników i Myśliwych” do Urzędu Miasta Katowice wynika, że udział w proteście weźmie ok. 200 osób i 50 ciągników.

20 marca br. w godz. 5.00-19.00 protestujący zamierzają zablokować ul. Jagiellońską od ul. Lompy do ul. Francuskiej z czasowymi blokadami ul. Ligonia od ul. Lompy do ul. Reymonta oraz ul. Francuskiej na odcinku pomiędzy ul. Ligonia i ul. Jagiellońską.

Osoby planujące podróż przez tę część śródmieścia Katowic proszone są o wytyczenie trasy z pominięciem okolic Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz, o ile to możliwe, pozostawienie pojazdu w jednym z Centrów Przesiadkowych i podróżowanie komunikacją zbiorową. 

Autobusy, których trasy biegną wskazanymi wyżej ulicami mogą być kierowane na trasy alternatywne. Szczegółowe informacje na ten temat pojawią się na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego metropoliaztm.pl w zakładce Komunikaty.


powiązane artykuły:

Cpk2
Lokalne 24 lutego 2024

24 lutego odbył się drugi śląski protest przeciwko budowie linii kolei dużych prędkości przez pow

Protest rolnikow slask
Wiadomości 21 lutego 2024

W najbliższy piątek 23 lutego w godzinach od 10.00 do 15.00 na drogach d

Protest rolnikow slask
Lokalne 19 lutego 2024

Rolnicy nie odpuszczają i planują już kolejne protesty. W najbliższy wtorek kierowcy powinni spod

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3