Prof. Celina M. Olszak wybrana na drugą kadencję rektora UE w Katowicach

Celinaorczak

Redakcja

16 marca 2024

Decyzja zapadła 14marca. Kolegium Elektorów, reprezentujące społeczność Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, jednogłośnie wybrało prof. dr hab. inż. Celinę M. Olszak na rektora uczelni na lata 2024-2028.

Nowa kadencja rozpocznie się 1 września 2024 r. i potrwa do 31 sierpnia 2028 roku.

Jak informuje katowicka uczelnia, cele wyznaczone na kolejne 4 lata opierają się o rozwój Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jako uznanego ośrodka akademickiego w kraju i zagranicą, o wysokim prestiżu studiów i wszelkich form kształcenia. Kolejnym ważnym aspektem jest stworzenie Uczelni jako miejsca atrakcyjnego do pracy i do studiowania, opierającego się jednocześnie na dobrych relacjach i rozwijającego współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

- Państwa wsparcie jest dla mnie, nie tylko wyróżnieniem, ale przede wszystkim zobowiązaniem do pełnienia tej odpowiedzialnej i zaszczytnej funkcji. Państwa wiara w moje kompetencje i zaangażowanie stanowi dla mnie niezmiernie ważny impuls do dalszego działania i motywację do podejmowania nowych wyzwań. Pragnę zapewnić, że drzwi mojego gabinetu, będą otwarte dla każdego członka naszej społeczności, który chciałby podzielić się swoimi pomysłami, obawami lub sugestiami. Komunikacja oraz dialog będą stanowić fundament naszych działań na rzecz dobra Uczelni- skomentowała rektor UE w Katowicach.

fot. Uniwersytet Ekonomiczny

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3