Prezydent Siemianowic Śląskich wysłał do Kaczyńskiego wezwanie przedsądowe. Chodzi o nazwę partii

Polskajestjedna
Kastelik

Szymon Kastelik

26 kwietnia, 2023

Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich znów ma szansę być na ustach całej Polski. Samorządowiec i założyciel partii Polska Jest Jedna wysłał do prezesa Prawa i Sprawiedliwości wezwanie przedsądowe. Chodzi o "wykorzystanie" nazwy partii kierowanej przez Piecha.

W środę rano Rafał Piech ogłosił, że wyśle do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego wezwanie przedsądowe. Chodzi o artykuł 17. ustawy o partiach politycznych. Piech uważa, że PiS bezprawnie wykorzystuje nazwę jego partii "Polska Jest Jedna" do swojej najnowszej kampanii.

Przypomnijmy, że w miniony weekend Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki ogłosili, że Prawo i Sprawiedliwość rusza w trasę pod hasłem "Polska jest jedna - Inicjatywy lokalne". Właśnie to hasło, którym PiS promuje swoją trasę, rozwścieczyło prezydenta Siemianowic Śląskich.

- To bezprecedensowa sprawa w historii działalności partii po 1989 roku - komentuje Rafał Piech. 

Polska Jest Jedna to zapoczątkowany przez Piecha ruch w 2021 roku, który zdobył swoją popularność przez ogłoszenie walki z segregacją sanitarną. Sam prezydent Siemianowic mówił publicznie, że nie przyjął szczepionki przeciwko COVID-19. Piech zasłynął również tym, że "oddał" swoje miasto po opiekę Matki Bożej. 


fot. screen Polska Jest Jedna

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.0µg/m3 PM2.5: 25.2µg/m3