Dawid Szwarga powalczy o Ligę Mistrzów? Kim jest nowy trener Rakowa Częstochowa?

Szwarga 1656664596884

Redakcja

26 kwietnia 2023

Raków Częstochowa potwierdził już oficjalnie, że od następnego sezonu trenerem "Medalików" będzie Dawid Szwarga. Zastąpi Marka Papszuna, którego jest aktualnie asystentem. 

Marek Papszun ogłosił, że po tym sezonie odchodzi z Rakowa Częstochowa. Na ten moment nieznana jest jego przyszłość. Ma coraz większą szansę na to, aby swoją 7-letnią historię w Częstochowie zakończyć zdobyciem Mistrzostwa Polski. Raków jest liderem Ekstraklasy i zmierza po końcowy triumf. Zagra również kolejny raz o Puchar Polski.

Wiemy natomiast kto zastąpi Papszuna. Potwierdziły się plotki. Nowym szkoleniowcem będzie dotychczasowy asystent Papszuna - Dawid Szwarga. W swojej karierze nie był jeszcze pierwszym trenerem dorosłej drużyny. To on poprowadzi Raków Częstochowa w walce o europejskie puchary.

Dawid Szwarga z Jastrzębia-Zdroju

Nowy szkoleniowiec Rakowa to przedstawiciel nowej generacji trenerskiej w polskiej piłce. Ma zaledwie 33-lata. Jako piłkarz grał najwyżej w II lidze, chociaż otarł się o Koronę Kielce. Kopanie w piłce zaczął w Jastrzębiu-Zdroju. Grał m.in. w tamtejszym GKS-ie, Nadwiślanie Góra, Skrze Częstochowa. Karierę zakończył dosyć szybko i skupił się na trenowaniu. 

Do sztabu szkoleniowego Rakowa Częstochowa dołączył w czerwcu 2021 roku i pełnił w nim funkcję asystenta pierwszego trenera. Przed przejściem do Rakowa pracował w GKS-ie Katowice, gdzie również był asystentem trenera. Kończy kurs na licencję UEFA PRO.

- Bardzo dziękuję Michałowi Świerczewskiemu za zaufanie, za to, że będę mógł podjąć się wyzwania bycia pierwszym trenerem Rakowa Częstochowa w nowym sezonie i łączenia grania w europejskich pucharach i Ekstraklasie. Trenerowi Markowi Papszunowi jeszcze nie dziękuję, bo zaraz po wyjściu z konferencji mamy pracę do dokończenia - skomentował Dawid Szwarga.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3