Prezydent Dąbrowy Górniczej z poparciem Koalicji Obywatelskiej

Bazylak

Redakcja

21 lutego 2024

Poseł Wojciech Saługa i senator Beata Małecka-Libera w imieniu Koalicji Obywatelskiej poparli kandydaturę prezydenta Dąbrowy Górniczej, Marcina Bazylaka. To kolejne miasto w województwie śląskim, w którym Koalicja Obywatelska nie wystawia swojego kandydata i wyraża poparcie dla urzędującego włodarza.

Prezydent Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak w ubieganiu się o reelekcję może liczyć na poparcie Koalicji Obywatelskiej. 

- Koalicja Obywatelska wszędzie tam, gdzie dzieje się źle, wystawia swoich kandydatów. Natomiast tam, gdzie dzieje się dobrze, gdzie uważamy, że mieszkańcy są zadowoleni, nie podejmujemy rękawicy i staramy się wspierać ludzi z szeroko rozumianej koalicji 15 października. Tak jest w Dąbrowie Górniczej - powiedział szef struktur PO w województwie śląskim, poseł Wojciech Saługa.

- Doceniam i dostrzegam zaangażowanie radnych Koalicji Obywatelskiej. To wsparcie, które mamy udzielane, pomaga realizować inwestycje, które przez lata wydawały się niemożliwe do realizacji - skomentował Marcin Bazylak, który dodał - Dla mnie naturalne jest to, że w momencie, w którym we władzy samorządowej jest współpraca, to lepiej rozwija się Dąbrowa Górnicza

Bazylak po drugą kadencję

Marcin Bazylak został wybrany na prezydenta Dąbrowy Górniczej w 2018 roku. Wywodzi się z lewicy, a ponad 5 lat temu startował jako kandydat SLD Lewica Razem. Dlaczego wspiera go teraz Koalicja Obywatelska? Jak wyliczył Wojciech Saługa, mieszkańcy są zadowoleni z działań podjętych przez ostatnie 5 lat w mieście. Wyliczył m.in. przebudowę głównej arterii komunikacyjnej miasta, okolicy dworca, Fabryka Pełna Życia.

Innym powodem mogą być też małe szanse KO na zwycięstwo, ponieważ w 2018 roku kandydat Koalicji zajął ostatnie miejsce w I turze. Wówczas Bazylak zmierzył się w drugiej turze z Robertem Warwasem z PiS.

fot. Marcin Bazylak Facebook

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3