Arkadiusz Pilarz kandydatem KO na prezydenta Rudy Śląskiej

Arkadiuszpilarz
Kastelik

Szymon Kastelik

21 lutego 2024

- Po 14 latach jest czas na coś nowego i nową wizję - mówi Arkadiusz Pilarz. Przedsiębiorca i działacz społeczny chce zostać prezydentem Rudy Śląskiej. Startuje jako kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Czy mieszkańcy Rudy Śląską wybiorą w kwietniu coś nowego? Kandydatem Koalicji Obywatelskiej z poparciem Nowej Lewicy na prezydenta tego miasta został Arkadiusz Pilarz.

- Jestem doświadczonym przedsiębiorcą, a miasto jest takim dużym biznesem. Jestem finansistą, zarządzałem bardzo dużymi budżetami. Ale jestem młodą osobą, która ma nową wizję i dużo energii i świeżości w sobie, którą chce wnieść do miasta - mówi o sobie Arkadiusz Pilarz.

Prywatnie Pilarz jest prezesem firmy STAMA Stal i Budowa Maszyn. Ponadto zarządza Towarzystwem Przyjaciół Rudy Śląskiej. Jak sam mówi, jest gwarantem wprowadzenia do rudzkiego urzędu "świeżości" i nowego impulsu do działania.

- Kocham to miasto i wiem, że nasze miasto potrzebuje zmian. Aktualna ekipa, która rządzi przez 14 lat, myślę, że już się wypaliła. Teraz jest czas na nowość, świeżość, na doświadczenie, na nową wizję i impuls przedsiębiorczości w mieście - komentuje Pilarz. Chociaż nie do końca odcina się od "ostatnich" lat władz Rudy Śląskiej, ponieważ jego kandydaturę wspiera m.in. Krzysztof Mejer, były wiceprezydent Rudy Śląskiej, który w 2022 roku walczył z Michałem Pierończykiem o fotel prezydenta miasta.

Wyzwaniem finanse

Jak wskazuje Arkadiusz Pilarz, nie krytykuje wszystkiego, co działo się przez ostatnie 14 lat w mieście. Według jego oceny, Ruda Śląska rozwijała się w tym czasie, ale można było wiele spraw poprowadzić lepiej.

- Można było to zrobić lepiej, na dużo wyższym poziomie. Zarazem utrzymując finanse miasta w ryzach, bo moim zdaniem mocno się rozeszły - stwierdza Arkadiusz Pilarz. 

Uważa, że największym wyzwaniem dla miasta będą finanse. Liczy na to, że dzięki współpracy z rządem Koalicji 15 października, do Rudy Śląskiej spływać będą środki europejskie.

 - Na pewno musimy postawić na mocny rozwój przedsiębiorczości i gospodarki - dodaje kandydat KO na prezydenta Rudy Śląskiej.Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3