Premier w Gliwicach zaapelował do kobiet, żeby badały piersi

Premiergliwice

Redakcja

18 lipca, 2022

Premier Mateusz Morawiecki w Gliwicach odwiedził Narodowy Instytut Onkologii. Spotkał się z kobietami, które walczą z nowotworem piersi.

W poniedziałek przed otwarciem Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach do placówki przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Spotkał się z amazonkami, czyli z kobietami, które przezwyciężyły lub walczą nowotworem piersi. - Nasze bohaterki dnia codziennego - powiedział premier po spotkaniu. Morawiecki zauważył, że nowotwór piersi to jedno z największych zagrożeń. - Jest to walka, która składa się z wielu części składowych. Bliskość drugiego człowieka jest niezwykle ważna (...) Ze strony państwa przeznaczamy coraz więcej środków na leczenie wszystkich chorób onkologicznych - dodał.

Premier poinformował, że rząd z roku na rok przekazuje coraz większe środki m.in. na onkologię. W tym roku ma to być 14 miliardów złotych. Zaapelował w Gliwicach do kobiet, żeby badały się jak najczęściej i jak najszybciej. - Będziemy zastanawiać się, żeby obniżył wiek kobiet, w którym zaczyna się profilaktyka (...) Proszę młodsze kobiety, żeby badały się - stwierdził Morawiecki. 

Szef rządu zaznaczył, że krążące w sieci informacje o braku wsparciu onkologii to fałsz. - Wprowadziliśmy także pierwszy pilotaż narodowej strategii onkologicznej. Rozwija się na kolejne placówki. Korzysta z najlepszych praktyk międzynarodowych - mówił w Gliwicach.

W Polsce diagnozuje się nawet 20 tysięcy nowotworów piersi co roku. 

 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.5µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3