Pożar w Jastrzębiu-Zdroju. Policjanci wynieśli kobietę z zadymionego mieszkania

45 722916

Redakcja

6 września, 2022

Policyjny patrol jako pierwszy dotarł na miejsce zgłoszenia pożaru w Jastrzębiu-Zdroju. Gdy mundurowi dowiedzieli się, że w mieszkaniu, z którego wydobywał się dym, przebywa kobieta, wyważyli drzwi i weszli do środka. Okazało się, że ich pomoc dotarła w ostatniej chwili.

W sobotę około godziny 14:00 jastrzębscy policjanci zostali powiadomieni o pożarze mieszkania. Mundurowi dotarli na miejsce przed innymi służbami. Okazało się, że na klatce schodowej wyczuwalny jest zapach spalenizny. Przed drzwiami czekał mężczyzna, który bał się o swoją matkę, ponieważ wiedział, że kobieta znajduje się w mieszkaniu, ale nie ma z nią kontaktu. Drzwi były zamknięte.

Patrol, w którego skład wchodzili sierżant Jakub Sorokosz oraz starsza posterunkowa Monika Zuber, podejrzewając, że kobieta w środku potrzebuje natychmiastowej pomocy, samodzielnie wyważyli drzwi i weszli do mieszkania. Zadymienie w środku było bardzo duże. W łazience policjanci znaleźli kobietę, która w wyniku zadymienia nie była w stanie poruszać się o własnych siłach i nie było z nią kontaktu. Policjanci wynieśli ją na zewnątrz i udzielili pomocy. Po chwili na miejsce przyjechały pozostałe służby-podała KMP w Jastrzębiu-Zdroju. 

67-latka trafiła do szpitala na dalsze badania. Okazało się, że kobieta zostawiła na palniku gazowym garnek, o którym zapomniała, co spowodowało spalenie garnka i silne zadymienie.

 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3