Kierował zorganizowaną grupą przestępczą. Przed policją ukrył się w łóżku

6t5456trew

Redakcja

6 września 2022

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 41-latka, za którym wydano list gończy za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna ukrywał się od ponad roku, co chwila zmieniając miejsce swojego pobytu. Śląscy "Łowcy Głów" znaleźli go w jednym z domów w miejscowości Kochanowice, schowanego w środku łóżka.

Łowcy głów z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zajmują się ściganiem sprawców najgroźniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym i terrorystycznym, często z użyciem broni palnej. Specjalizują się w poszukiwaniach m.in. podejrzanych o zabójstwa czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Działają na terenie całego kraju i współdziałają z policjami zagranicznymi. 

Pod koniec sierpnia br. udali się na teren powiatu lublinieckiego, gdzie według wcześniejszych ustaleń, w jednej z wsi miał ukrywać się 41-latek, wobec którego jesienią 2021 roku Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach wydał list gończy. Mieszkaniec śląskich Kochanowic miał założyć i kierować zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem.

Kiedy policjanci zapukali do drzwi domu, żona przekazała im, że nie ma z mężem kontaktu od dłuższego czasu i według jej wiedzy prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Śledczy byli jednak przekonani, że poszukiwany mężczyzna znajduje się w środku budynku. Po jego przeszukaniu okazało się, że 41-latek schował się w łóżku, w schowku na pościel”

relacjonują mundurowi. 

Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia.

 

Źródło: KWP

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.8µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3