Powstaje nowe osiedle. W Pszczynie przybędzie mieszkań

DJI 0636

Redakcja

6 października, 2022

Trwa budowa osiedla Luiza przy ulicy Cieszyńskiej w Pszczynie. Jak podaje Miasto, inwestycja Pszczyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przebiega sprawnie i szybko.

Prace przy budowie pierwszych budynków wielorodzinnych na osiedlu Luiza rozpoczęły się w ostatnich dniach czerwca. Docelowo przy ulicy Cieszyńskiej powstają dwa 6-kondygnacyjne budynki po 25 mieszkań.

Będą to w większości mieszkania trzypokojowe, 63-metrowe. Ponadto w każdym budynku będzie jedno mieszkanie do osób niepełnosprawnych oraz po pięć mieszkań 30-metrowych.

Budynki będą wyposażone w windę, a każde mieszkanie będzie miało balkon. W piwnicach będą części przynależne, rowerownie, wózkownie i suszarnie.

Dotychczas zostały wykonane roboty ziemne, pale fundamentowe oraz wykonano płytę fundamentową. Aktualnie powstają ściany piwnic, a już niebawem pojawi się żuraw wieżowy i rozpocznie się montaż stropu.

Budowa osiedla Luizy to odpowiedź na zapotrzebowanie ogromnej liczby mieszkań komunalnych. To bardzo często poruszana przez mieszkańców kwestia. Nowe budynki ulokowane przy ulicy Cieszyńskiej zaspokoją te zapotrzebowanie

mówi burmistrz Dariusz Skrobol. 

Burmistrz zaznacza też, że wraz z domami wielorodzinnymi przygotowane zostanie zaplecze w postaci parkingów i terenów zielonych.

Zakończenie prac przewiduje się na przełom 2023 i 2024 roku.

 

Źródło: UM Pszczyna

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 57.4µg/m3 PM2.5: 51.8µg/m3