Powstają nowe ścieżki rowerowe w Tychach

Xl 2

Redakcja

24 sierpnia, 2022

Tyscy fani jazdy na dwóch kółkach mają powody do radości. W mieście kolejne ścieżki rowerowe przejdą gruntowną modernizacje. Prace trwają na odcinkach o łącznie długości 4,6 km.

Tychy stawiają na rowery i to kompleksowo - nie tylko tworzona jest spójną sieć rowerowa ale także dba się o bezpieczeństwo, szczególnie na skrzyżowaniach.  Wprowadzona została automatyczna detekcja rowerzystów na skrzyżowaniach, przy przejazdach rowerowych zamontowano wygodne podpórki dla rowerzystów, a przez większość skrzyżowań można przejechać rowerem po wyznaczonym czerwonym pasie.

Nie zabraknie także nowych ścieżek. W toku jest budowa ciągu pieszo-rowerowego na al. Piłsudskiego (od ronda Paprocańskiego do skrzyżowania z ul. Jordana), ścieżki rowerowej na ul. Budowlanych (od ul. Burschego do wysokości budynku Carboautomatyki) oraz na al. Jana Pawła II. Tam oprócz ścieżki zostanie przebudowany również chodnik. Roboty będą prowadzone po obu stronach drogi na odcinku od. al. Bielskiej do wysokości Hotelu Tychy.

Wkrótce rozpoczną się prace na al. Bielskiej, gdzie remontowane będą dwa odcinki. Pierwszy biegnie od ul. Edukacji do al. Niepodległości (po stronie Parku Niedźwiadków), a drugi od wysokości wiaduktu przy stacji PKP Tychy - Bielska do ronda Polonia. Z kolei na ul. Żwakowskiej powstanie nowa ścieżka rowerowa i droga rowerowa. Będzie ona przebiegała na odcinku od ul. Kopernika do ul Harcerskiej.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3