Powiat wodzisławski: nastolatek uciekał crossem przed policją

Moto cross g73e286d8e 1920

Redakcja

6 września, 2022

Sąd rodzinny zajmie się 15-letnim motocyklistą. Nastolatek uciekał ulicami Olzy (gm. Gorzyce) na niezarejestrowanym i nieubezpieczonym crossie. Nie posiadał też uprawnień do kierowania jednośladem.

W miniony piątek policjanci z wodzisławskiej drogówki patrolowali ulice powiatu wodzisławskiego. W Olzie na ulicy Bogumińskiej zauważyli motocyklistę, który poruszał się po drodze bez wymaganych przepisami tablic rejestracyjnych. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej.

Kierujący jednośladem zignorował jednak sygnały policjantów do zatrzymania się i podjął ucieczkę. Zatrzymał się dopiero wtedy, kiedy mundurowi zajechali mu drogę i uniemożliwili dalszą jazdę”

podała kpp w wodzisławiu śląskim. 

Jak się okazało, crossem kierował 15-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Jednoślad, na którym uciekał przed Policją, nie był zarejestrowany i dopuszczony do ruchu, nie posiadał też obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Nieletni, za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Policjanci sprawdzą, w jaki sposób motocykl znalazł się w posiadaniu 15-latka. Osobie, która udostępniła pojazd mechaniczny nieletniemu, nieposiadającemu uprawnień grozi kara grzywny, nawet do 5 tys. złotych.

 

Źródło: KPP w Wodzisławiu Śląskim

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 13.4µg/m3