Dzień Osób z Niepełnosprawnością razem z ZUS w Sosnowcu

Wheelchair gc5d1d5e62 1920

Redakcja

6 września, 2022

Pokazy sztuk walki, występy taneczne, warsztaty sensoryczne i rękodzieła dla dzieci oraz wiele innych atrakcji dla małych i dużych czeka na uczestników sobotniego festynu „Afryka zawita do Sosnowca: pracuj z pasją, baw się na safari”. Impreza odbędzie się w ramach obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnością już w najbliższą sobotę, 10 września, w godz. 9.00 do 16:00 na terenie WTZ przy ul. Jodłowej 1 w Sosnowcu. Organizatorami wydarzenia są sosnowiecki Oddział ZUS i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci OM Sosnowiec.

- Niepełnosprawność bywa kojarzona z niezdolnością do pracy, często też bywa odczytywana jako wykluczenie z życia społecznego, czy zawodowego. A rzeczywistość niejednokrotnie jest zupełnie inna. Aktywność zawodowa, twórcza, czy społeczna osób z niepełnosprawnością potrafi nas zadziwić i zainspirować. I właśnie podczas tego festynu chcemy to pokazać, m.in. prezentując niezliczone talenty uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Festyn to też okazja do wspólnej zabawy, integracji, wzajemnego bliższego poznania się– informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Organizatorzy w ramach wydarzenia przewidzieli pokazy sztuk walki, pokazy taneczne, występy artystyczne, warsztaty rękodzieła dla dzieci, konkursy i wiele innych atrakcji dla najmłodszych mieszkańców, ale i dorosłych. O aktywne i twórcze spędzenie czasu zatroszczą się pracownicy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele Fundacji Passionis. Nie zabraknie też dobrej muzyki w wykonaniu Dj NoUse.

- Takie spotkanie to też okazja, by wyróżnić organizacje i instytucje, które w swojej działalności wspierają osoby z niepełnosprawnością. Dla nich to organizatorzy przygotowali specjalne statuetki w ramach podziękowania, a ich uroczyste wręczenie odbędzie się o godz. 12.00. Natomiast dla wszystkich uczestników wydarzenia – słodki poczęstunek. Serdecznie zapraszam do udziału w festynie, wstęp jest bezpłatny – dodaje rzeczniczka.

Festyn w Sosnowcu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.2µg/m3 PM2.5: 13.7µg/m3