Poszukiwany mieszkaniec Sosnowca ukradł butle z gazem

36 806079

Redakcja

31 marca 2024

Z zakazem, pod wpływem narkotyków i jako poszukiwany. Mieszkaniec Sosnowca postanowił ukraść tablice rejestracyjne, a potem butle z gazem. 

Na jednej ze stacji w Będzinie doszło do włamania do kontenera i kradzieży butli z gazem. Policjanci ustalili, że  zdarzenie to mogło być powiązane z wcześniejszą kradzieżą tablic rejestracyjnych z samochodu zaparkowanego przy ulicy Pokoju.

- Policjanci podczas patrolu będzińskich ulic zauważyli charakterystyczne audi, które według ich wcześniejszych ustaleń mogło być powiązane ze zdarzeniami. Zatrzymali samochód. Za kierownicą siedział 35-letni mężczyzna, który zachowywał się bardzo nerwowo - relacjonuje będzińska policja.

Dlaczego był nerwowy? Lista jest bardzo długa. 35-latek z Sosnowca miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto był poszukiwany do odbycia wyroku 1,5 roku pozbawienia wolności. Samochodem kierował pod wpływem środków odurzających, a przy sobie miał jeszcze amfetaminę.

Sosnowiczanin przyznał się do kradzieży tablic oraz 16 sztuk butli gazowych o wartości blisko 5 tysięcy złotych. Mundurowi na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli jego gotówkę. O dalszym losie 35-latka zadecyduje teraz sąd. On sam przebywa już w wojkowickim zakładzie karnym, w którym odbywa zarządzoną wcześniej karę.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3