Posłanka KO dostała od Beaty Kempy... różaniec

Mpepek
Kastelik

Szymon Kastelik

24 października, 2023

Beata Kempa, europoseł Suwerennej Polski, miała przeprosić na piśmie Małgorzatę Pępek. Do posłanki KO wysłała kserokopię swojego oświadczenia oraz... różaniec. 

Małgorzata Pępek jest posłanką Koalicji Obywatelskiej z południa województwa śląskiego. W niedawnych wyborach kolejny raz została wybrana na reprezentantkę swojego okręgu do Sejmu. Ale wcześniej wygrała też... w sądzie. W trybie wyborczym sąd nakazał europoseł Suwerenne Polski, Beacie Kempie, przeprosić Małgorzatę Pępek.

Na kilka dni przed wyborami, Beata Kempa pojawiła się w Żywcu, żeby wyrazić poparcie dla kandydatury Beaty Białowąs. Jak relacjonował portal Beskidzka24.pl, Kempa "zaatakowała" w swoim wystąpieniu rywalkę Białowąs, Małgorzatę Pępek.

- Wiem, że bardzo agresywnie w stosunku do pani Beaty Białowąs postępuje pani poseł Małgorzata Pępek - powiedziała Kempa cytowana przez Beskidzka24.pl i dodała, że kiedy była w polskim parlamencie, posłanka Pępek też miała być agresywna wobec niej. Jak opisywał portal Beskidzka24.pl, Kempa miała stwierdził, że Pępek krzyczała z mównicy oraz używała inwektyw. 

 Co ciekawe, wszystko słyszała Małgorzata Pępek, która przebywała w swoim biurze poselskim oddalonym o kilkaset metrów od spotkania z Kempą. Wyszła i odpowiedziała publicznie na zarzuty działaczki Zjednoczonej Prawicy. Ale to nie był koniec.

Posłanka KO postanowiła pozwać w trybie wyborczym Beatę Kempę. 12 października Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej postanowił, że europoseł ma wystosować pisemne przeprosiny za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o posługiwaniu się przez Pępek inwektywami.

Kempa przesyła różaniec

Do Małgorzaty Pępek trafiło oświadczenie Kempy w formie.... kserokopii. Ponadto ważna działaczka Suwerennej Polski przesłała do politycznej konkurentki... różaniec. 

- Aby zrealizowano prawomocny wyrok Sądu w sposób, do jakiego została zobligowana tym orzeczeniem, należy przedłożyć własnoręcznie sporządzony dokument, a nie kserokopię oraz podpisanie tak sporządzonego oświadczenia. Tylko tyle i aż tyle - skomentowała Pępek, podkreślając, że europoseł Kempa nie wypełniła postanowienia sądu. 


fot. Małgorzata Pępek Facebook

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3