Podróż z psem lub innymi zwierzętami domowymi Kolejami Śląskimi. O czym należy pamiętać?

Przewóz psa koleje slaskie

Redakcja

24 października, 2023

Wielu właścicieli psów, kotów czy innych zwierząt domowych nie lubi rozstawać się ze swoimi pupilami udając się w podróż, dlatego przypominamy informacje, które mogą okazać się pomocne w przypadku podejmowania decyzji dot. podróżowania taborem Kolei Śląskich w towarzystwie swojego zwierzaka.

Przewóz psa (nie więcej niż jednego, bez względu na wielkość) pod opieką dorosłego podróżnego, jest dozwolony, pod warunkiem, że pies nie zachowuje się agresywnie i nie zakłóca spokoju, jest trzymany na smyczy i ma założony kaganiec, posiada ważny bilet na przewóz psa oraz aktualne zaświadczenie o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie. Pies nie może zajmować miejsca do siedzenia, a jego opiekun musi zadbać o czystość i porządek miejsca, w którym go przewozi.

Uwaga! Na przejazd z psem muszą zgodzić się pozostali pasażerowie. Jeśli zaprotestują należy się przesiąść do przedziału dla podróżnych z większym bagażem, lub nawet opuścić pociąg. Zgoda podróżnych nie jest wymagana w przypadku przewozu zwierząt w przedziałach dla podróżnych z większym bagażem, psów będących przewodnikami bądź asystentami osób niepełnosprawnych, czy psów służbowych z opiekunem.

Jeżeli pies (lub inne zwierzątko domowe) jest mały, można go umieścić w odpowiednim pojemniku, klatce, lub koszu i wtedy traktowanym jest jako bagaż podręczny. W takim przypadku za jego przewóz nie pobiera się żadnych opłat.

Natomiast jeśli pies nie odbywa przejazdu w pojemniku, należy wykupić dla niego bilet z opłatą zryczałtowaną określoną w Cenniku usług przewozowych (C-KŚ) – Dział IV TP-KŚ. z wyjątkiem:

  1. psa przewodnika osoby niewidomej,
  2. psa asystującego.

powiązane artykuły:

Koleje slaskie platforma informacyjna
Lokalne 16 października, 2023

Koleje Śląskie uruchomiły platformę informacyjną dla pasażerów, w której znajdziemy informacje do

Mundury 1
Wiadomości 27 września, 2023

Podczas 15. edycji Międzynarodowych Targów TRAKO zaprezentowano nowe mundury Kolei Śląskich, w j

Ksozn2
Wideo 30 września, 2023

Koleje Śląskie dla osób z niepełnosprawnościami. Podróżni, którzy mają zwłaszcza problem z porusz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.5µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3