Pościg za mieszkańcem Bytomia

Poscigtarnowskiegory

Redakcja

1 marca 2024

Pościg za mieszkańcem Bytomia w Tarnowskich Górach. 26-latek "przegrał" z policją i grozi mu teraz odsiadka. 

28 lutego przed godziną 7:00 na ul. Zagórskiej w Tarnowskich Górach patrol policjantów z grupy SPEED zauważył osobowe BMW, którego kierowca przekroczył prędkość. Jechał 70 km/h w obszarze zabudowanym. 

Policjanci włączyli sygnały świetlne i błyskowe, wyprzedzili BWM i dali kierowcy znaki do zatrzymania się. Jednak kierowca samochodu zignorował funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Skręcił w leśną drogę. Po chwili na jednym z parkingów zostawił samochód i uciekał pieszo. Ostatecznie został zatrzymany.

26-latek z Bytomia uciekał, ponieważ wydano wobec niego decyzję o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami, a badanie narkotesterem wykazało w jego organizmie obecność narkotyków.

Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, mężczyzna został ukarany mandatem, a także odpowie za brak wymaganego ubezpieczenia pojazdu. Sprawą przestępstw, których się dopuścił - czyli niezatrzymania się do policyjnej kontroli, jazdy pod wpływem środków odurzających i prowadzenia pojazdu, mimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, zajmie się teraz prokurator, a później sąd.Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3