Nowy zarząd Tauron Polska Energia

Tauron

Redakcja

1 marca 2024

Rada Nadzorcza Tauron Polska Energia powołała z dniem 7 marca 2024 roku nowy zarząd spółki. Prezesem został Grzegorz Lot. 

Przypomnijmy, że w lutym Rada Nadzorcza Tauronu odwołała prawie cały zarząd. Był to efekt "miotły" po zmianie rządu. 

29 lutego Tauron Polska Energia poinformował o powołaniu nowego zarządu. Nowym prezesem został Grzegorz Lot. Do zarządu zostali powołani także: Piotr Gołębiowski na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. handlu, Michał Orłowski na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju oraz Krzysztof Surma na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansów. Nowy zarząd rozpocznie pracę 7 marca.

- Grzegorz Lot jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, na kierunku mechanika i budowa maszyn ze specjalizacją procesy innowacyjne i zarządzanie w energetyce. Ukończył Menedżerskie Studia Podyplomowe Zarządzanie Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, International Managerial and Marketing Studies na Uniwersytecie Technicznym w Brnie, Międzynarodowe Studia Menedżersko-Finansowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i studia Master of Business Administration na The Brennan School of Business of Dominican University, River Forest Illinois w USA - informuje Tauron.

W sektorze energetycznym pracuje blisko 30 lat. Przez ostatnie lata związany był z grupą  Polenergia. W latach 2012-2019 związany z Grupą TAURON, jako wiceprezes zarządu w TAURON Sprzedaż sp. z o.o. i TAURON Sprzedaż GZE sp. z o.o. oraz dyrektor wykonawczy ds. klienta w TAURON Polska Energia S.A.

Lot jest członkiem Rady Nadzorczej spółek Park Śląski S.A. oraz ITEO S.A. Zasiadał również w radach nadzorczych spółek Magenta Grupa TAURON sp. z o.o., TAURON Dystrybucja Serwis sp. z o.o., Vattenfall Customer Services Poland sp. z o.o., Górnośląski Zakład Elektroenergetyczny S.A., GZE Serwis sp. z o.o./ Vattenfall Network Services Poland sp. z o.o., INFONET – GZE sp. z o.o., Rejon Energetyczny Gliwice sp. z o.o., OBRÓT Gliwice – GZE sp. z o.o.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3