"Porozmawiajmy o Operze" - spotkanie z prof. Ewą Michnik w Operze Śląskiej

Porozmawiajmy o operze

Redakcja

11 maja, 2023

Opera Śląska zaprasza w dniu 14 maja br. o godz. 16:00 do Sali koncertowej im. Adam Didura w Bytomiu na spotkanie z prof. Ewą Michnik – dyrygentką i pedagog, wieloletnią dyrektor naczelną i artystyczną Opery Krakowskiej oraz Opery Wrocławskiej, autorką książki „Wrocławskie megaopery Ewy Michnik”.

Porozmawiajmy o Operze... to zainaugurowany w marcu 2017 r., cykl spotkań w Sali Koncertowej im. Adama Didura - spotkań z operą, której tajemnicę i wszechstronny wymiar odkrywają osoby, dla których świat teatru operowego, to całe życie. Bohaterami wędrówki do wnętrza opery są artyści, twórcy i ludzie teatru, a podróż tę dopełniają kameralne koncerty solistów, tematycznie związane z dorobkiem artystycznym gościa wieczoru.

Podczas spotkania odbędzie się promocja albumu „Wrocławskie megaopery Ewy Michnik”. Publikacja poświęcona jest historii spektakularnych przedstawień operowych realizowanych w latach 1997-2016 w ramach Opery Wrocławskiej, nawiązujących do tradycji europejskich widowisk muzycznych “open air”.

Na przestrzeni minionych lat Opera Wrocławska wystawiła 43 tytuły operowe w formie megawidowisk operowych, przedstawiając je w 144 spektaklach z udziałem wybitnych artystów występujących na najważniejszych scenach świata.

Publikacja zawiera obszerne materiały archiwalne, relacje i opinie 120 krytyków muzycznych, dziennikarzy i artystów (w tym 65 zagranicznych). Wzbogacona o dokumentację fotograficzną, wpisuje się w potrzebę upamiętnienia tych wydarzeń i przekazania następnym pokoleniom.

Autorka książki - a tym samym inicjatorka wrocławskich megawidowisk - została uhonorowana w 2016 roku w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Orderem Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej muzyki poważnej, osiągnięcia w pracy twórczej oraz promowanie polskiej kultury.

Bilety dostępne TUTAJ

powiązane artykuły:

IMG 9788
Kultura 10 maja, 2023

Koncert "Powróćmy jak za dawnych lat", który odbędzie się 27 maja (godz. 18:00) w Operze Śląskiej

1 X0 A8953
Kultura 22 maja, 2023

23 maja Opera Śląska zaprasza do Teatru Śląskiego w Katowicach, gdzie zostanie zaprezentowana op

1x0a2224
Wydarzenia 21 maja, 2023

Opera Śląska zaprasza w dniu 1 czerwca br. o godzinie 11.00 na spektakl "La serva padrona" w pols

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.4µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3