Ponad 250 mieszkań w Bytomiu i Radzionkowie przyłączonych do sieci ciepłowniczej

PEC Łagiewnicka

Redakcja

25 października, 2023

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu wykorzystało lato do rozbudowania sieci ciepłowniczej. w Bytomiu i Radzionkowie do sieci zostało przyłączonych w sumie 258 nowych lokali mieszkalnych. Łączny koszt inwestycji przekracza 7 mln zł.

Bytomski PEC rozpoczął już sezon grzewczy, natomiast w mieszkaniach, które zostały przyłączone do sieci w tym roku, ogrzewanie ma rozpocząć się lada dzień. Aby uruchomić ogrzewanie sieciowe wystarczy zgłosić potrzebę ogrzania budynku zarządcy, administratorowi czy spółdzielni mieszkaniowej. Następnie ta informacja jest przekazywana do PEC-u.

PEC Bytom przyłączył do swojej sieci 37,5 tys. mieszkań na terenie Bytomia oraz 2,3 tys. mieszkań na terenie Radzionkowa. W ramach prac prowadzonych w 2023 roku, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podłączyło do swojego systemu łącznie 19 nowych obiektów, z czego 18 na terenie Bytomia i jeden w Radzionkowie. W sumie 258 mieszkań. 

Pracuję w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej już 23 lata i muszę przyznać, że jeszcze nigdy tak późno nie uruchomiliśmy sezonu grzewczego. Gdy tylko zarządcy budynków poinformowali nas o chęci włączenia ogrzewania, byliśmy gotowi do działania mówi Sławomir Kamiński, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki w Bytomiu. 

fot. PEC

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.7µg/m3 PM2.5: 25.5µg/m3