Ponad 2 tysiące osób wzięło udział w Biegu Bohaterów

124787

Redakcja

3 maja, 2023

Bieg Bohaterów został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski z okazji Dnia Flagi. Uczestniczyli pokonali trasę z centrum Katowic do Parku Śląskiego.

Bieg rozpoczął się pod pomnikiem Powstańców Śląskich w centrum Katowic, a meta znajdowała się przy Skwerze 100-lecia Powstań Śląskich w Parku Śląskim. Uczestnicy pokonali trasę o długości 4,2 km.

Każdy otrzymał pamiątkowy medal, który wręczał m.in. marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski. 

- W tym roku Dzień Flagi świętujemy na sportowo. Największy w regionie bieg pod biało-czerwonymi barwami miał metę w Parku Śląskim, przy skwerze 100-lecia Powstań Śląskich. To również symboliczne podziękowanie Powstańcom za ich walkę, dzięki której mamy dziś wolność. Polska flaga stanowi wartość i element naszej wspólnej tożsamości. Cieszę się, że możemy dzisiaj świętować na wiele sposobów, w gronie najbliższych i przyjaciół. Nosimy dumnie biało-czerwone barwy i przekazujemy te wartości młodemu pokoleniu – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

W biegu wzięli udział doświadczeni biegacze jak i amatorzy, dla których bieg był przygodą i okazją do świętowania tego wyjątkowego dnia w sportowym stylu.

fot. Tomasz Żak /UMWS

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3