Ponad 12 mln zł na inicjatywy mieszkańców w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowski Budżet Partycypacyjny

Redakcja

11 kwietnia, 2023

W roku 2023 w Dąbrowie Górniczej realizowane będą dwa procesy, w ramach których mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje zadań do realizacji na rok 2024. Już 12 kwietnia rozpocznie się nabór pomysłów do Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego zaś pod koniec maja uruchomiony zostanie nabór projektów do IV edycji Budżetu Obywatelskiego.

Dąbrowski Budżet Partycypacyjny to proces, w ramach którego mieszkańcy decydują o wyborze zadań dla osiedli. W puli dla 36 osiedli zarezerwowanych jest 7 mln, które podzielone są zgodnie z liczbą mieszkańców danego osiedla.

Nabór propozycji do IX edycji DBP rozpocznie się 12 kwietnia i potrwa do 28 kwietnia. Formularze z propozycją pomysłu można będzie składać:

  • elektronicznie za pośrednictwem formularza na stronie twojadabrowa.pl;
  • listownie na adres: Urząd Miejski, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Graniczna 21 z adnotacją na kopercie „Konsultacje społeczne – Partycypacyjne wypracowanie pakietów zadań osiedlowych na rok 2024”;
  • osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Granicznej 21 (stanowisko „Informacja”) oraz w Centrum Aktywności Obywatelskiej – Wydziale Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 6a.

Pod koniec maja uruchomiony też zostanie nabór projektów do IV edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Dąbrowa Górnicza, w którym pula wynosi ponad 5 mln zł. Nabór odbywać się będzie wyłącznie przez formularz na stronie bo.dg.pl

Wszystkich mieszkańców, którzy mają propozycje zarówno do Dąbrowskiego Budżetu Partypacyjnego, jak i Budżetu Obywatelskiego i chcieliby skonsultować je z pracownikami Urzędu Miejskiego, Miasto zaprasza na Sobotę PARTYcypacyjną. 22 kwietnia w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 6a w godz. 10-14 będzie można porozmawiać na temat własności terenu, o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, szacunkowych kosztach zadania, czyli wszystkich elementach niezbędnych do złożenia projektu.

powiązane artykuły:

Tbs dabrowa gornicza
Lokalne 6 kwietnia, 2023

Dąbrowa Górnicza ogłosiła nabór wniosków o zawarcie umowy najmu mieszkań budowanych w ramach inw

mobilny urzędnik w Dąbrowie Górniczej
Lokalne 15 marca, 2023

Stan zdrowia utrudnia ci poruszanie się, a masz do załatwienia sprawę w Urzędzie Miejskim? Nie ma

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.7µg/m3 PM2.5: 2.6µg/m3