Ogólnopolska Giełda Pamiątek Sportowych. Gratka dla kolekcjonerów, kibiców i pasjonatów sportu

Ogólnopolska Giełda Pamiątek Sportowych

Redakcja

11 kwietnia 2023

Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu dokładnie za dwa miesiące, 10 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Giełda Pamiątek Sportowych. Podczas imprezy będzie można nie tylko zobaczyć m.in.: klubowe pamiątki, medale, puchary, odznaki, proporce czy plakaty ale również wymienić się lub kupić atrakcyjne pamiątki sportowe.

To będzie jedno z największych wydarzeń na Górnym Śląsku, które z pewnością ucieszy niejednego kibica, ale przede wszystkim kolekcjonerów pamiątek sportowych.

- To wydarzenie, które jest okazją, aby w jednym miejscu zaprezentować pamiątki klubowe bytomskich zespołów, ale też kolekcjonerów i pasjonatów historii. Do współpracy zaprosiliśmy także śląskie muzea oraz Śląski Związek Piłki Nożnej - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. 

Zaplanowana na 10 czerwca impreza /od 9:00 do 14:00/ to nie tylko szansa na zaprezentowanie pamiątek przez bytomskie kluby, które odnosiły sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych oraz mogą pochwalić się niejednym trofeum. To również okazja dla kolekcjonerów, pasjonatów i miłośników sportu, aby wymienić się, kupić, sprzedać cenne pamiątki sportowe oraz podyskutować o swoich kolekcjach. 

W wydarzeniu udział potwierdziło już Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej, które posiada bogate zbiory sportowe.

Podczas wydarzenia, które zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających będzie bezpłatne, organizatorzy zaplanowali również inne atrakcje, między innymi: gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych, a także zwiedzania Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów połączone z możliwością zobaczenia Izby Pamięci hokejowej Polonii Bytom.

Organizatorem Ogólnopolskiej Giełdy Pamiątek Sportowych w Bytomiu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zapewnia nie tylko możliwość bezpłatnego wystawienia swoich pamiątek, ale również zapewnia miejsce /stoisko/ każdemu, kto będzie chciał pochwalić się swoimi pamiątkami sportowymi.

- Zachęcamy miłośników sportu, kolekcjonerów oraz pasjonatów, aby pokazali swoje sportowe pamiątki podczas giełdy. Zapraszamy kluby, muzea, ale również prywatne osoby do współpracy. To będzie niepowtarzalna okazja, aby zaprezentować swoje unikatowe pamiątki i kolekcje w obiekcie, w którym na co dzień grają hokeiści i hokeistki Polonii Bytom - mówi Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

powiązane artykuły:

Rozbiórka budynku klubowego Polonii Bytom
Lokalne 29 marca 2023

Ciężki sprzęt pojawił się przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu. Trwają prace rozbiórkowe budyn

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.6µg/m3