"Krzywy domek" czyli budynek klubowy Polonii Bytom odchodzi w niepamięć

Rozbiórka budynku klubowego Polonii Bytom

Redakcja

29 marca 2023

Ciężki sprzęt pojawił się przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu. Trwają prace rozbiórkowe budynku klubowego Polonii Bytom. W 2019 roku, decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, został on wyłączony z użytkowania ze względu na zły stan techniczny.

30 grudnia 2022 roku spółka Bytomski Sport Polonia Bytom otrzymała decyzję nakazującą rozbiórkę budynku przy ul. Olimpijskiej, który nie był użytkowany przez zawodników od czterech lat.

Spółka podjęła prace związane z przygotowaniem postępowania przetargowego, w którym miał zostać wyłoniony wykonawca rozbiórki. Po rozstrzygnięciu postępowania, 2 marca 2023 roku podpisana została umowa z wykonawcą rozbiórki, który w ostatnich dniach marca rozpoczął przygotowania do rozbiórki. 

Najpierw wykonawca zabezpieczył elementy o znaczeniu sentymentalnym dla sympatyków bytomskiego klubu. Mowa o żółtym napisie ,,POLONIA BYTOM” widniejącym na wschodniej ścianie, który został zdemontowany wraz z podkonstrukcją montażową, zaś w ubiegły weekend prowadzone były prace związane z usunięciem starej papy pokrywającej dach przeznaczonego do rozbiórki budynku. 

Zabezpieczone zostały również dwa arkusze blachy okalającej budynek, w kolorach niebieskim i czerwonym, którą klub zamierza wykorzystać m.in. w aranżacji nowego klubowego muzeum. Wcześniej zdeponowana i zabezpieczona została także tablica upamiętniająca patrona stadionu - Edwarda Szymkowiaka.

powiązane artykuły:

D4 N 8624 kopia
Lokalne 9 września 2022

Przy ul. Piłkarskiej w Bytomiu trwają prace przy budowie nowego boiska wraz z zapleczem treningowym.

DSC2211 kopia
Lokalne 9 lipca 2022

Przy ul. Piłkarskiej w Bytomiu trwają prace przy budowie nowego boiska wraz z zapleczem treningowym.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3