XIII Międzynarodowe Targi Turystyczne już wkrótce w Zabrzu

Międzynarodowe Targi Turystyczne 2023

Redakcja

11 kwietnia 2023

XIII Międzynarodowe Targi Turystyczne odbędą się w Zabrzu 21 i 22 kwietnia. W tym roku państwem partnerskim Targów będzie Bośnia i Hercegowina, która zaprezentuje swoją ofertę turystyczną i kulturalną. Jak co roku na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, warsztatów, pokazów i degustacji.

Będzie można spróbować specjałów, z których słynie ten kraj, zobaczyć występy artystyczne przybliżające bałkańską kulturę. Po raz pierwszy do współpracy zaproszono też miasto partnerskie, którym został Ogrodzieniec. Udział w targach potwierdzili już przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Czech i Słowacji. 

Wśród wystawców, którzy już potwierdzili swój udział w trzynastej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu, możemy znaleźć m.in.: Bielsko-Biała, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Jarosław, Urząd Marszałkowski z Olsztyna, Akademia Bushcraftu i Survivalu czy też Parowozownię Skierniewice.

XIII Międzynarodowym Targom Turystycznym w Zabrzu towarzyszyć będzie XVII Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego (20-21 kwietnia) organizowana od 2004 r. przez Miasto Zabrze.

W centrum uwagi konferencji znajdzie się analiza przestrzeni miejskiej dysponującej obiektami przemysłowymi, przede wszystkim tymi zabytkowymi, poddawanymi rewitalizacji i adaptacji dla celów użyteczności publicznej, handlowej, kulturalnej (np. jako galerie sztuki, sale koncertowe, teatry), a także jako atrakcje turystyczne same w sobie, przystosowane do zwiedzania, z uwagi na ich walory historyczne, społeczne i kulturowe.

Tym razem Międzynarodowe Targi Turystyczne odbędą się w Arenie Zabrze przy ul. Roosevelta 81.

powiązane artykuły:

Punky Reggae Live 2023
Wydarzenia 4 kwietnia 2023

CK Wiatrak w Zabrzu zaprasza 14 kwietnia o godzinie 18:00 na PUNKY REGGAE LIVE 2023. Podczas konc

tężnia solankowa w Zabrzu
Lokalne 15 marca 2023

Na terenie Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Kończycach powstaje jedna z dwóch tężni solankowych, k

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3