Pomoc dla rodziny, która brała udział w wypadku z udziałem auta SOP

Sluzba Ochrony Panstwa

Redakcja

14 czerwca 2020

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zaoferowali pomoc psychologiczną i prawną rodzinie, która brała udział w sobotnim wypadku z udziałem auta SOP.

W sobotę samochód techniczny Służby Ochrony Państwa zderzył się z samochodem osobowym w miejscowości Folwark w woj. opolskim. Rzecznik SOP ppłk Bogusław Piórkowski potwierdził w rozmowie z PAP, że doszło do kolizji pojazdu technicznego SOP - busa, w którym było kilku funkcjonariuszy - z samochodem osobowym. Rzecznik zaprzeczył, że pojazd SOP jechał w kolumnie prezydenckiej.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej Aleksandra Gajewska i Michał Szczerba odnieśli się w niedzielę na konferencji prasowej pod Pałacem Prezydenckim do wydarzeń pod Opolem. Szczerba podkreślał, że "państwo, które nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa osobom sprawującym najwyższe funkcje, ale przede wszystkim innym użytkownikom ruchu drogowego, naraża ich życie i zdrowie, jest państwem bezprawnym".

Politycy powoływali się na statystyki zgodnie z którymi w 2016 roku doszło do 25 wypadków z udziałem kierowców SOP, w 2017 r. - 34, 2018 r. - 35, a w 2019 r. - 74.

Gajewska mówiła także, że w wypadku z udziałem SOP na Opolszczyźnie w aucie osobowym jechała czteroosobowa rodzina. Tej rodzinie, która wczoraj uczestniczyła w tym zdarzeniu drogowym, oferujemy pomoc psychologiczną, pomoc prawną - mówiła.

Źródło: PAP

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.8µg/m3 PM2.5: 6.9µg/m3