Częstochowska straż miejska wozi bezdomnym ciepłe posiłki

pomoc bezdomnym

Redakcja

9 lutego 2023

W nocy ze środy na czwartek częstochowscy strażnicy miejscy ponownie pomagali osobom bezdomnym i rozwozili ciepłą herbatę i zupę. Wydali 30 porcji pożywienia, termofory i śpiwory.

Podczas zimy i niskich temperatur częstochowscy strażnicy miejscy kontrolują pustostany i inne miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne. Proponują bezdomnym przewiezienie do ogrzewalni i noclegowni. Te osoby, które nie zdecydowały się na pobyt w noclegowni otrzymywały od strażników ciepłe pożywienie. 

Częstochowska Straż Miejska w swoich apelach prosi też mieszkańców o wskazywanie miejsc, gdzie przebywają osoby bezdomne i samotne. Mieszkańcy Częstochowy odpowiadają na apele i dzwonią do dyżurnego z informacjami. Nowe adresy są dopisywane do bazy danych i kontrolowane przez strażników miejskich.

W nocy ze środy na czwartek funkcjonariusze częstochowskiej Straży Miejskiej dokonali kontroli 41 punktów adresowych. Napotkali w nich 22 osoby. Wydano 30 gorących porcji żywieniowych. Strażnicy miejscy rozdali też zainteresowanym termofory i śpiwory.

Straż Miejska apeluje do mieszkańców Częstochowy, aby zgłaszać pobyt osób bezdomnych i samotnych do służb mundurowych. Telefon alarmowy do Straży Miejskiej to 986.

powiązane artykuły:

pralnia dla bezdomnych w Pszczynie
Lokalne 1 lutego 2023

Osoby bezdomne z terenu gminy Pszczyna będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnego pr

Straz
Lokalne 24 grudnia 2022

W piątek rano w Bielsku-Białej służby zostały wezwane do opuszczonego budynku, w którym zawalił s

66 743101
Wiadomości 1 lutego 2023

Na żorskim centrum przesiadkowym przebywał bezdomny. Nie miał butów, skarpet, a nawet odpowiednie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3