Polska 2050 popiera kandydatów Koalicji Obywatelskiej

Kuczynskapoparciepolska2050

Redakcja

27 marca 2024

Są miasta w województwie śląskim, w których Polska 2050 (jako Trzecia Droga) i Koalicja Obywatelska rywalizują w tegorocznych wyborach samorządowych o najważniejsze funkcje. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w Katowicach, Chorzowie czy Sosnowcu. Ale jak się okazuje, są miejsca, gdzie oba ugrupowania znalazły przestrzeń do współpracy.

Polska 2050 Szymona Hołowni w środę, 26 marca oficjalnie poparła dwóch kandydatów Koalicji Obywatelskiej na prezydentów miast. Najpierw w Gliwicach takie poparcie otrzymała Katarzyna Kuczyńska-Budka. Natomiast w Jaworznie na poparcie Polski 2050 może liczyć Michał Kirker.

- Postanowiliśmy współpracować w Gliwicach i poprzeć Katarzynę Kuczyńską-Budkę na prezydenta Gliwic - powiedział poseł Piotr Strach. Wolę poparcia wyraził też Michał Kopański, wicewojewoda śląski z Polski 2050.

- Dziękuję za to poparcie. Mamy wizję nowej prezydentury. W oparciu o prawdziwy dialog i który w pełni wykorzystuje potencjał gliwiczan. Z takimi partnerami, z którymi zgadzamy się co do jednego, że Gliwice muszą być miastem przyjaznym, wygodnym i które swoje wysiłki koncentruje wokół oczekiwań mieszkańców - skomentowała Kuczyńska-Budka.

Polska 2050 popiera kandydata KO w Jaworznie

Michał Kirker, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Jaworzna, również otrzymał poparcie Polski 2050 Szymona Hołowni. Ma to być dowód na to, że wciąż istnieje chęć współpracy i wzajemnego zrozumienia w obowzie koalicji 15 października.

- Stoimy tutaj w takim składzie, rozmawiamy o poparciu dla Michała Kirkera, rozmawiamy o programie i wspólnych pomysłach, świadczy o tym, że jest współpraca i zaufanie - skomentował członek zarządu Polski 2050 w Jaworznie. 

- Chciałbym podziękować za to poparcie, za tę współpracę. Razem idziemy we wspólnym kierunku, aby Jaworzno było lepsze. Bo Jaworzno potrzebuje zmiany. Bardzo dobrze, że w takich chwilach potrafimy zjednoczyć się i wspólnie rozwijać miasto i pozytywnie wpływać na mieszkańców - powiedział Michał Kirker.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.5µg/m3 PM2.5: 2.2µg/m3