Politechnika Śląska otwiera nowy profil studiów

pixabay.com

Katarzyna Kulyk

7 lutego, 2023

Politechnika Śląska uruchomiła właśnie nowy profil studiów MBA – Technologie Wodorowe i Transformacja Energetyczna. Studia MBA dają bardzo wiele możliwości, od zasiadania w radzie nadzorczej bez zdawania egzaminu państwowego po awans i lepsze zarobki, a także wzbogacenie kontaktów biznesowych.

Nowy kierunek oferowany przez Politechnikę Śląską jest w ostatnim czasie bardzo popularny. Nowy profil będzie kształcić managerów, przyszłych liderów optymalnego zarządzania produkcją, logistyką i magazynowaniem energii pozyskiwanej z różnych źródeł.

Politechnika z myślą o transformacji energetycznej oraz aktualnych i pilnych kwestiach w obszarze gospodarki i biznesu przygotowała unikatowy program studiów Master of Business Administration wraz ze swoim partnerem strategicznym, którym jest Grupa Veolia.

- Misją tych studiów jest rozwijanie silnych liderów zarządzania i technologii przyszłości, którzy będą mogli wpływać na postęp technologiczny i społeczny i będą gotowi stawić czoła wyzwaniom współczesności. Poza kluczowymi zagadnieniami menedżerskimi, słuchacze tego wyjątkowego programu będą mieli okazję zapoznać się m.in. z problematyką dekarbonizacji, niskoemisyjnymi źródłami energii i ciepła oraz z rozwiązaniami związanymi z wykorzystaniem wodoru – mówi dr hab. Małgorzata Dobrowolska, prof. Politechniki Śląskiej, kierownik studiów MBA i dyrektor Międzynarodowego Centrum Badań Interdyscyplinarnych Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Politechnika Śląska

Projekty w zakresie transformacji energetycznej realizują w Veolii doświadczeni eksperci w zakresie ciepłownictwa, energetyki, gospodarki wodnej i odpadowej. Jakkolwiek produkcja i wykorzystanie wodoru w energetyce są wciąż kosztownymi projektami, to już analizujemy i włączamy do wytwarzania energii i ciepła zielone, zdekarbonizowane paliwa. Jednak oprócz „twardego” aspektu produkcyjnego kluczowe jest także budowanie nowych kompetencji menedżerów innych branż, aby te projekty były dźwignią nie tylko energetyki, ale całej gospodarki. Tę wiedzę będziemy przekazywać studentom w ramach specjalistycznej ścieżki studiów MBA – dodaje dr hab. Krzysztof Zamasz, prof. PŚ, członek zarządu, dyrektor handlowy Grupy Veolia w Polsce.

Dotychczas, w ramach MBA na Politechnice Śląskiej można już studiować kierunki takie jak: Przemysł 4.0 oraz Usługi Publiczne. Na profil Technologii Wodorowych i Transformacji Energetycznej można już rekrutować. Zajęcia rozpoczną się 25 marca.


powiązane artykuły:

1024 683
Wiadomości 29 sierpnia, 2022

Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej zostało nominowane do „Polskiej Nagr

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3