Policyjny pościg za pijanym obywatelem Czech. Chciał zepchnąć z drogi radiowóz

55 712054

Redakcja

20 czerwca, 2022

To już kolejny nieodpowiedzialny kierowca, który w związku z nowelizacją przepisów i traktowaniem niezatrzymania się do policyjnej kontroli jako przestępstwo musi liczyć się ze srogimi konsekwencjami ucieczki. Mężczyzna złamał prawo w nocy z piątku na sobotę, gdy kierując, skodą w Raciborzu na ulicy Opawskiej nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło około godziny 00.30 z piątku na sobotę w Raciborzu na ulicy Opawskiej. Wówczas mundurowi z raciborskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego skodą. Gdy przystąpili, do zatrzymania pojazdu przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych przez policyjny radiowóz wówczas kierujący nie zatrzymał się i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli, radiowozem w pościg w dalszym ciągu używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by zatrzymać skodę do kontroli.

Kierujący uciekał, nie reagując na polecenie mundurowych by się zatrzymał. Ostatecznie policjanci przerwali ucieczkę kierowcy po kilku kilometrach na ulicy Opawskiej w Raciborzu, gdzie pirat drogowy uszkodził, policyjny radiowóz chcąc go zepchnąć z drogi.

Piratem drogowym okazał się 25-letni obywatel Czech. Tu wyjaśniła, się też przyczyna jego ucieczki tj. mężczyzna był, pijany alkomat w jego organizmie wykazał ponad 1 promil alkoholu. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd.

Źródło: KPP w Raciborzu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-8 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 54.3µg/m3 PM2.5: 47.4µg/m3