Trzy kobiety pobiły taksówkarza bo nie chciały zapłacić za kurs

45 712103

Redakcja

20 czerwca 2022

Policjanci z jastrzębskiej patrolówki oraz wywiadowcy zatrzymali trzy kobiety podejrzane o pobicie taksówkarza. Jastrzębianki w wieku 21, 23, 24-lata zaatakowały kierowcę, zadawały uderzenia pięściami, kopały, szarpały, powodując ogólne obrażenia ciała. Taksówkarz upomniał się o pieniądze za kurs, w rezultacie został pobity.

Świadek zadzwonił na numer alarmowy, gdyż został poproszony przez taksówkarza o pomoc, w związku z agresywnymi klientami. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Tam policjanci zatrzymali już oddalającą się 23-letnią kobietę. Dwie następne kobiety w wieku 21 i 24-lata zostały zatrzymane parę minut później przez wywiadowców.
Z ustaleń policji wynika, że do stojącej taksówki wsiadły trzy młode kobiety i zamówiły kurs. W trakcie jazdy poprosiły o podjechanie pod bankomat, dwie z nich udały się po pieniądze. W pewnym momencie zaczęły uciekać, taksówkarz ruszył w pościg. Złapał jedną z kobiet, druga cały czas siedziała w pojeździe.

Mężczyzna poinformował jastrzębianki, że jedzie z nimi na policje, wtedy jedna z pasażerek zaczęła go dusić, zmuszając do zatrzymania pojazdu. Na miejsce przybyła także trzecia z kobiet, która także biła mężczyznę. Kobiety uderzały i kopały taksówkarza.

Po zatrzymaniu pojazdu uciekły.

Mundurowi po podanym rysopisie szybko zatrzymali podejrzane o pobicie. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych trójka podejrzanych kobiet usłyszała zarzuty dotyczące pobicia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3